O nás 2022-09-08T21:32:56+02:00

O NÁS

VSK Baník Sokolov, který je historicky nejúspěšnějším volejbalovým klubem v regionu, může být pyšný nejen na řadu pozoruhodných úspěchů svých týmů v mistrovských i nemistrovských soutěží na domácí i mezinárodní scéně. Ale zvlášť je hrdý na to, že jeho trenéři vychovali hráčky, jenž se mohou pochlubit tím, že reprezentovaly naši vlast v dresech se lvíčkem na prsou.

První z nich byla Marie Břečková-Správková, která si ve druhé polovině šedesátých let přivezla z Rumunska zlatou medaili z ME juniorek. Pak následovaly dvě bronzové medailistky z ME kadetek a juniorek, J. Eliášová a M. Chládková, M. Juricová, M. Vaidošová, E. Dočkalová, J. Novotná, H. Šulcová, E. Němcová a M. Kučková. Zatím poslední v této řadě je M. Ďurianová, která jako juniorka nastoupila za ČR na MS v Mexiku. Kdo ví? Možná už teď mezi našimi nejmenšími vyrůstají díky svému talentu a píli další.

Neméně dobře se dařilo a daří sokolovských volejbalistům jako organizátorům. Když vzpomeneme, že se na venkovních kurtech už v roce 1954 hrálo v Sokolově antukové mistrovství ČSSR  mužů. Na venkovních kurtech se konalo finále Přeboru starších dorostenek i 1. ročník Velké ceny CHZ Sokolov a další významné akce. Dnes už takovéto akce nemáme ani vyhovující sportovní zařízení ani dostatek finančních prostředků, přesto za pomoci našich sponzorů a grantů MÚ Sokolov se podílíme na zajišťování dílčích kol Českého poháru, Přeboru ČR v kategorii žákyň a pochopitelně i vzdělávání trenérů v našem regionu.

Aktuální složení výboru klubu VSK Baník Sokolov

Předseda

Ing. Radovan Kalivoda

Členové výboru

JUDr. Jan Kollár, Josef Pospíšil, Marek Zachatý, Mgr. Klára Kotes

Předseda kontrolní a revizní komise

Ing. Olga Kratochvílová

Členové kontrolní a revizní komise

Martina Zahrádková, Petra Dědičová