O nás 2018-11-09T21:13:22+01:00

O NÁS

VSK Baník Sokolov, který je historicky nejúspěšnějším volejbalovým klubem v regionu, může být pyšný nejen na řadu pozoruhodných úspěchů svých týmů v mistrovských i nemistrovských soutěží na domácí i mezinárodní scéně. Ale zvlášť je hrdý na to, že jeho trenéři vychovali hráčky, jenž se mohou pochlubit tím, že reprezentovaly naši vlast v dresech se lvíčkem na prsou.

První z nich byla Marie Břečková-Správková, která si ve druhé polovině šedesátých let přivezla z Rumunska zlatou medaili z ME juniorek. Pak následovaly dvě bronzové medailistky z ME kadetek a juniorek, J. Eliášová a M. Chládková, M. Juricová, M. Vaidošová, E. Dočkalová, J. Novotná, H. Šulcová, E. Němcová a M. Kučková. Zatím poslední v této řadě je M. Ďurianová, která jako juniorka nastoupila za ČR na MS v Mexiku. Kdo ví? Možná už teď mezi našimi nejmenšími vyrůstají díky svému talentu a píli další.

Neméně dobře se dařilo a daří sokolovských volejbalistům jako organizátorům. Když vzpomeneme, že se na venkovních kurtech už v roce 1954 hrálo v Sokolově antukové mistrovství ČSSR  mužů. Na venkovních kurtech se konalo finále Přeboru starších dorostenek i 1. ročník Velké ceny CHZ Sokolov a další významné akce. Dnes už takovéto akce nemáme ani vyhovující sportovní zařízení ani dostatek finančních prostředků, přesto za pomoci našich sponzorů a grantů MÚ Sokolov se podílíme na zajišťování dílčích kol Českého poháru, Přeboru ČR v kategorii žákyň a pochopitelně i vzdělávání trenérů v našem regionu.

Aktuální složení výboru klubu VSK Baník Sokolov

Předseda

Ing. Radovan Kalivoda

Sekretář

JUDr. Jan Kollár

Telefonický kontakt

734 115 089
702 027 067
777 027 494

Členové

Jaroslav Chochola, Josef Pospíšil, Olga Kratochvílová, Petra Schmidová

Náhradníci

Předseda Kontrolní a revizní komise

Ing. Olga Kratochvílová