2. liga kadetek U18

VK Jirkov vs. VSK Baník Sokolov

Dne 8.10.2022 v Jirkově naše kadetky pokračovaly v soutěžní sezóně proti týmu VK Jirkov.

V prvním zápase prohrály v poměru 3:1. V prvním hraném setu prohrály v poměru 25:21, kdy se jednalo o vyrovnanou hru obou soupeřů, ve které rozhodl pouze větší počet nevynucených chyb. Druhý set se odehrál v obdobném duchu a rovněž následovala prohra v poměru 25:21. Ve třetím setu naše hráčky méně chybovaly, zvýšily úspěšnost na podání i útoku a podařilo se jim zvítězit v poměru 25:20. Do čtvrtého setu tedy mohly vstoupit povzbuzeny vítězstvím ze třetího setu, ale opak byl bohužel pravdou. Tento set vůbec nezvládly jak po herní, tak psychické stránce a utržily výraznou prohru v poměru 25:10. Ve druhém zápase prohrály poměrem 0:3. Přestávka mezi oběma zápasy vůbec nepomohla a od prvních odehraných míčů se odehrával “černý scénář” ze závěru předchozího odehraného utkání, kdy první odehrané sety prohrály výrazným rozdílem 25:10 a 25:12. Do třetího setu se podařilo vstoupit výrazně lépe, ale opět rozhodoval větší počet nevynucených chyb a následovala prohra v poměru 25:20.

Odehrané dvojutkání tedy vůbec nelze považovat za vydařené a to nikoliv jen kvůli konečným výsledkům, ale kvůli odvedenému výkonu jako takovému.
Obecně platí, že každý soupeř je k poražení a s každým soupeřem se dá prohrát. Prohrát se však má se ctí, ale to v našem případě neplatilo. Nicméně se z této nepodařené soboty musíme poučit. Každé poznání i to nepříjemné nás totiž může posunout dál.

V tréninku nyní zapracujeme na našich slabinách, které se v obou hraných zápasech projevily a budeme muset i více zapracovat na naší psychické stránce a herní pohodě, které nám mohou pomoci k dosažení našich cílů.

Nejednalo se o soupeře, kterému bychom takto měli takto snadno věnovat obě vítězství a věřím, že mu v domácích utkání ukážeme co se v nás skrývá a že volejbal na této úrovni skutečně umíme hrát. —

2022-10-18T21:44:50+02:00 08.Říj, 2022|